Aerozole
Sortery

Sortery przemysłowe to jeden z elementów linii technologicznej, który wykorzystuje się m.in. w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym (sortery nasadek i zaworów aerozolowych). Dzięki sorterowi i dobraniu właściwej nasadki lub zaworu aerozolowego, opakowanie będzie zamknięte w prawidłowy sposób. Proces sortowania nasadek i zaworów oraz ich prawidłowy montaż na opakowaniu mają kluczowe znaczenie dla trwałości produktu i prawidłowego działania jego opakowania. Dostępne na rynku sortery nasadek i zaworów aerozolowych nie zawsze są optymalnie dopasowane do potrzeb nowoczesnej produkcji. Stąd rosnące zainteresowanie tworzeniem dedykowanych maszyn, dopasowanych do całej infrastruktury zakładu produkcyjnego. Oferujemy nowoczesne rozwiązania, dopasowane do specyfiki produkcji i potrzeb naszych klientów. Nasza oferta obejmuje nie tylko sortery, ale także inne elementy linii produkcyjnej m.in. maszyny pakujące, zakręcarki i roboty przemysłowe.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Sorter czap z transporterem SCZ-11

Sorter czap z transporterem ma zastosowanie w procesie technologicznym komponentów aerozoli produkowanych w liniach produkcyjnych zakładów. Urządzenie służy do prawidłowego orientowania i transportowania do następnego urządzenia czap służących do osadzania na napełnionych pojemnikach aerozolowych. Urządzenie może pracować z wydajnością do 120 sztuk na minutę.

Orientowanie czap realizowane jest przez kosz sortera czap z obracającym się wymiennym kołem oraz zestawem dysz. Podawanie czap realizowane jest przez prowadnice zintegrowane z transporterem. Sorter czap wykonany jest ze stali kwasoodpornej oraz tworzyw sztucznych wysokiej jakości. Obsługa bieżąca sortera czap z transporterem wykonywana jest przez jednego operatora. Współpracuje z urządzeniami: elewator czap i osadzarka czap. Przezbrojenie sortera na czapy o innych średnicach polega na wymianie koła sortującego.

 

Przeglądaj galerię
Zobacz film
Magnetyczne sortery zaworków

Magnetyczne sortery zaworków służą do prawidłowego orientowania, sortowania i podawania na linię technologiczną w sposób ciągły calowych zaworków aerozolowych.

Zaworki z kosza zasypowego za pomocą systemu sortowania i prowadnic podawane są do pneumatycznego wyrzutnika, którego zadaniem jest wyrzucenie poprzez rurę transportową ukierunkowanego zaworu do obrotowego wrzutnika zamontowanego w automatycznym module rotacyjnym AMR. Konstrukcja magnetycznego sortera zaworków pozwala na stosowanie tylko zaworków calowych o korpusie stalowym.

W naszej ofercie znajdziesz magnetyczne sortery zaworków SMD-28/SZM-08 o wydajności 60 sztuk na minutę, a także SZM-08 o wydajności 40 sztuk na minutę.

 

Przeglądaj galerię
Zobacz film
Sortery wibracyjne

Sortery wibracyjne służą do prawidłowego orientowania, sortowania i podawania na linię technologiczną w sposób ciągły zaworków, główek rozpyłowych, kapsli, atomizerów dla pojemników aerozolowych. Sortowane elementy z kosza zasypowego za pomocą wibracji o zmiennej częstotliwości transportowane są do zjeżdżalni połączonej z odpowiednią osadzarką. Obsługa bieżąca sortera kapsli wykonywana jest przez jednego operatora.

Przeglądaj galerię
Zobacz film
Dlaczego my?
Indywidualny projekt

Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Wysoka wydajność

Stawiając na sprawdzone, zautomatyzowane rozwiązania zwiększasz wydajność, jakość i szybkość produkcji, ograniczając ryzyko poniesienia strat podczas procesu produkcyjnego wynikających z wadliwości i awaryjności sprzętu – tym samym zmniejszasz koszty. Linie automatyczne Solmatic są w stanie napełniać do 120 puszek na minutę.

Krótki czas przezbrojenia

Nasze maszyny charakteryzują się krótkim czasem przezbrojenia, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymać płynność i elastyczność procesu produkcyjnego. Z urządzeniami Solmatic nie tracisz cennego czasu na przezbrojenie maszyny – produkujesz więcej i nie generujesz niepotrzebnych kosztów.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy serwis gwarancyjny online,  pomagając zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Mamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych (jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu). Nasi przedstawiciele obecni są na największych rynkach, by na bieżąco móc odpowiadać na potrzeby klientów.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: