Stoły podawcze i transportery
Stoły podawcze i transportery są jednymi z podstawowych składowych maszyn do napełniania aerozoli oraz maszyn Bag-On-Valve. Urządzenia służą do automatyzacji transportu pojemników na linię technologiczną – optymalizują pracę w zakładzie produkcyjnym, dzięki zapewnianiu braku przestojów i pracy w równym tempie.
Oferta Solmatic
Stół podawczy płytkowy

Stół podawczo płytkowy to wejściowe urządzenie linii produkcyjnej niezawierającej depaletyzatora, które może zostać dostosowane m.in. do branży spożywczej czy farmaceutycznej oraz do pracy w strefie wybuchowej EX.

Urządzenie pozwala operatorowi na rozładowanie pustych puszek z palety, które później są automatycznie przesuwane i wprowadzane na transportery. Te z kolei prowadzą puszki między kolejnymi maszynami na linii. Na wylocie stołu zamocowany jest pneumatyczny zaburzacz, który zapobiega blokowaniu się puszek na łączeniu z transporterem, dzięki czemu przepływ puszek na linii jest ciągły i równomierny. W ofercie Solmatic znajduje się również stół w powiększonej wersji, współpracujący z automatyczny depaletyzatorem, który jest w stanie pomieścić jednorazowo całą warstwę palety puszek.

Stół podawczo płytkowy charakteryzuje się dużą elastycznością i możliwością pełnego dostosowania do wymogów klienta, dzięki m.in.:


  • obsłudze wszystkich rodzajów pojemników aerozolowych,
  • zastosowaniu płytek wykonanych z tworzywa sztucznego zgodnego z wymogami klienta,
  • dostosowaniu prędkości stołu do prędkości linii technologicznej,
  • zastosowaniu konstrukcji, której wysokość możliwa jest do dowolnej regulacji,
  • możliwości umiejscowienia wlotu z lewej lub prawej strony, a także centralnie – w zależności od układu całej linii i umiejscowienia maszyny na hali produkcyjnej.

Stół podawczy typu SPP-64/SPL-64/SPO-64
Podawczy stół płytkowy typu SP-64 jest urządzeniem do transportu pojemników w zakresie średnic ø35 ÷ ø66 [mm] oraz wysokości 105 ÷ 320 [mm]. Stół podawczy jest urządzeniem wejściowym linii technologicznej przemysłu aerozolowego. Służy do automatyzacji transportu pojemników na linię technologiczną. Obsługa bieżąca stołu podawczego wykonywana jest przez jednego operatora.
Transporter płytkowy
Transporter płytkowy jest urządzeniem służącym do przenoszenia puszek między kolejnymi maszynami na linii, które można dostosować m.in. do branży spożywczej czy farmaceutycznej oraz do pracy w strefie wybuchowej EX.

Transportery płytkowe występują w długościach 2 m, 3m, 4m, 5m, 6m, 7m, 8m, 90 stopni (łukowe), a w zależności od konfiguracji linii – można te urządzenia dowolnie łączyć. Odpowiednia długość transporterów jest kluczowa dla zapewnienia płynnego charakteru automatycznej produkcji.
Transporter płytkowy typu TP-66
Transporter płytkowy typu TP-66 jest urządzeniem do transportu pojemników pomiędzy poszczególnymi urządzeniami w linii technologicznej. Standardowa długość produkowanego przez nas transportera płytkowego wynosi 2mb i jej wielokrotność – np. 4mb, 6mb, 8mb. Produkujemy także transportery o nietypowym wymiarze – np. 1mb, 1,5mb, 3mb, 5mb – lub o nietypowym kształcie (łuki, przejazdy). Obsługa bieżąca transportera płytkowego wykonywana jest przez jednego operatora.
Dlaczego my?
Indywidualny projekt Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.
Wysoka wydajność Stawiając na sprawdzone, zautomatyzowane rozwiązania zwiększasz wydajność, jakość i szybkość produkcji, ograniczając ryzyko poniesienia strat podczas procesu produkcyjnego wynikających z wadliwości i awaryjności sprzętu – tym samym zmniejszasz koszty. Linie automatyczne Solmatic są w stanie napełniać do 120 puszek na minutę.
Krótki czas przezbrojenia Nasze maszyny charakteryzują się krótkim czasem przezbrojenia, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymać płynność i elastyczność procesu produkcyjnego. Z urządzeniami Solmatic nie tracisz cennego czasu na przezbrojenie maszyny – produkujesz więcej i nie generujesz niepotrzebnych kosztów.
Serwis gwarancyjny Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy serwis gwarancyjny online, pomagając zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Mamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych (jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu). Nasi przedstawiciele obecni są na największych rynkach, by na bieżąco móc odpowiadać na potrzeby klientów.
Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: Katalog