Pompy
Naszym klientom oferujemy pompę gazu typu PT-59 – maszynę stworzoną, by dostarczać do urządzeń gazujących płynny gaz pędny o niskiej temperaturze wrzenia oraz pod wysokim ciśnieniem, które wymagane jest w produkcji aerozoli. Urządzenie działa ze wszystkimi standardowymi gazami wykorzystywanymi w produkcji aerozoli, takimi jak propan/butan (LPG), DME, HFA, CO2 i inne.

Pompa gazu typu PT-59 jest zrobiona z materiałów najwyższej jakości, głównie ze stali nierdzewnej, natomiast pozostałe elementy stworzone są z materiałów odpornych na korozję. Wszystkie ruchome części pneumatyczne są chronione przez wbudowany system przygotowania powietrza i automatycznego smarowania.
Oferta Solmatic
Mobilne Laboratorium do Produkcji Aerozoli oraz BOV

Mobilne Laboratorium to idealne rozwiązanie dla:

  • firm posiadających działy rozwoju produktów lub własne laboratoria, które zajmują się częstym testowaniem różnych formuł produktów,
  • przedsiębiorstw, które chcą napełniać wiele różnych produktów aerozolowych w krótkich i zmiennych seriach, jednocześnie nie potrzebując dużej skali wydajności – większej niż 20 sztuk na minutę.

  • Urządzenie zbudowane jest w zgodności z europejskimi standardami i wymogami produkcji aerozoli. W zależności od potrzeb klienta i indywidualnych konfiguracji, może składać się z dwóch lub trzech stacji roboczych, a także zostać rozbudowane o pompy gazu i produktu, mieszalniki do żelu lub zestaw urządzeń do pomiaru parametrów zacisku. Mobilne Laboratorium posiada również oddzielny system wentylacji dla stacji gazowania pojemników aerozolowych.
    Mobilne Laboratorium do Produkcji Aerozoli oraz BOV zbudowane jest głównie ze stali nierdzewnej klasy 304 lub 316L, w zależności od wymogów branżowych. Wszystkie elementy, które nie są wykonane ze stali nierdzewnej, są odporne na korozję. Natomiast wszystkie ruchome części pneumatyczne chroni wbudowany system przygotowania powietrza i automatycznego smarowania.

Półautomat gazujący do MDI typu PT-53
Urządzenie pozwala na szybkie, precyzyjne i powtarzalne napełnianie zamkniętych pojemników MDI (Metered Dose Inhaler) gazem pędnym. Jego wydajność to około 20 pojemników MDI na minutę (faktyczna prędkość zależy od rodzaju oraz ilości gazu, przepustowości zaworka, wielkości pojemnika czy doświadczenia operatora). Maszyna wykorzystywana jest głównie w produkcji o małej skali, w laboratoriach i produkcjach testowych. Urządzenie wyposażone jest w głowicę umożliwiającą dużą precyzję dozowania oraz wbudowany systemem „brak puszki = brak pracy”, który zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi gazu. W naszej standardowej ofercie dostępne są adaptery dla standardowych zaworków MDI – 20 mm. Adaptery dla innych zaworków produkujemy na życzenie klienta.