Urządzenia zaciskające
W ofercie urządzeń zaciskających Solmatic znajdują się półautomat zaciskający typu PT-52, półautomat zaciskający BOV typu PT-52, a także półautomat zaciskający do MDI typu
Oferta Solmatic
Półautomat zaciskający typu PT-52
Półautomat zaciskający to jedno z podstawowych urządzeń w produkcji aerozoli, wyposażone w wymienną głowicę zaciskającą oraz zasilanie pneumatycznie. Urządzenie pozwala na zaciśnięcie około 20 zaworków na minutę (faktyczna prędkość zależy od doświadczenia operatora) i jest wykorzystywane głównie w produkcji o małej skali, w laboratoriach lub produkcjach testowych.

Jak działa urządzenie? Pneumatyczna maszyna uruchamiana jest za pomocą pedału lub dwóch guzików. Zarówno wysokość jak i średnica zacisku mogą być regulowane tak, by parametry zacisku odpowiadały tym rekomendowanym przez producenta zaworków. Głowica osiada na puszce, w której wcześniej został umieszczony zaworek, a następnie zaciska go od środka. Po zakończonym cyklu pracy głowica powraca do swojego pierwotnego położenia. Głowica zaciskająca działa zarówno ze stalowymi, jak i aluminiowymi zaworkami aerozolowymi.
Półautomat zaciskający BOV typu PT-52
Półautomat zaciskający to jedno z podstawowych urządzeń w produkcji aerozoli w technologii MDI (Metered Dose Inhaler). Wyposażone jest w wymienną głowicę zaciskającą oraz zasilane pneumatycznie. Urządzenie pozwala na zaciśnięcie około 20 zaworków na minutę (faktyczna prędkość zależy od doświadczenia operatora) i jest wykorzystywane głównie w produkcji o małej skali, w laboratoriach lub produkcjach testowych.

Jak działa urządzenie? Pneumatyczna maszyna uruchamiana jest za pomocą pedału lub dwóch guzików. Głowica osiada na puszce, w której wcześniej został umieszczony zaworek, a następnie zaciska go na puszce od zewnątrz. Po zakończonym cyklu pracy głowica powraca do swojego pierwotnego położenia. Głowica zaciskająca działa zarówno ze stalowymi, jak i aluminiowymi zaworkami MDI.
Półautomat zaciskający do MDI typu PT-52
Półautomat nalewający do MDI to urządzenie pozwalające na szybkie, powtarzalne i precyzyjne napełnienie pojemnika MDI (Metered Dose Inhaler) płynnym produktem w odmierzonych dawkach. Urządzenie pozwala na napełnienie do około 20 puszek na minutę (faktyczna wydajność zależy od wielu parametrów – m.in. ilości i właściwości produktu czy wielkości pojemnika).

Maszyna – wykorzystywana głównie w produkcji o małej skali, w laboratoriach i produkcjach testowych – jest elastyczne pod względem obsługiwanych pojemników – w każdej chwili może zostać dopasowane do nowej średnicy lub wysokości.