reklama linkedin
Bag-On-Valve
Maszyny Bag-On-Valve

Tworzymy maszyny pozwalające na produkcję aerozoli zgodnie z technologią Bag-On-Valve (BOV), której celem jest polepszenie jakości kosmetyków, produktów medycznych oraz żywności. Dzięki zastosowaniu technologii BOV produkt zachowuje wszystkie wartości, będąc odseparowanym od gazu pędnego. Produkty napełnione przy użyciu technologii BOV są opróżniane z produktu nawet w 99%. Mogą być również rozpylane w dowolnym kierunku (nawet trzymając puszkę do góry nogami).

Większość maszyn pomocniczych stosowanych w liniach do napełniania aerozoli może być wykorzystywana również w liniach BOV, pod warunkiem, że zostaną one zindywidualizowane i dostosowane do przepisów branżowych, w tym do specjalnych materiałów.

 

Jak działają maszyny BOV?

BOV składa się z zaworka aerozolowego z przytwierdzoną do niego torebką. Pojemnik jest napełniany gazem (najczęściej powietrzem lub azotem), a torebka produktem. Produkt jest aplikowany poprzez ściskanie torebki przez gaz po naciśnięciu dozownika.

Technologia BOV to wykorzystanie do wydozowania produktu sprężonego powietrza, a nie gazu pędnego. Tym samym, rezygnując ze szkodliwych lub łatwopalnych materiałów pędnych, zwiększasz bezpieczeństwo całego procesu.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Dlaczego my?
Indywidualny projekt

Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Wysoka wydajność

W naszej ofercie znajdują się urządzenia zdolne napełnić nawet do 60 puszek na minutę.

Wytrzymałe surowce

Większość naszych urządzeń wykonana jest ze stali nierdzewnej odpornej na zniszczenia mechaniczne. Przed dostarczeniem maszyny klientowi wszystkie urządzenia przechodzą testy wydajności i bezpieczeństwa.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy również serwis gwarancyjny online. Pomagamy zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Posiadamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych, więc jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona, możemy wykonać taką usługę od razu.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: