Co wyróżnia aerozole produkowane zgodnie z technologią Bag-On-Valve od tradycyjnych? Produkty napełnione w tej technologii są opróżniane z produktu nawet w 99%! Produkt jest odseparowany od gazu pędnego, nie tracąc przy tym żadnych wartości, przez co BOV jest nowoczesnym rozwiązaniem, które błyskawicznie wypiera z rynku aerozole z gazem pędnym.

 

Jak działają maszyny w technologii BOV?

Maszyny BOV – podobnie jak tradycyjne – napędzane są sprężonym powietrzem. Różnicę stanowi technologia polegająca na tym, że do wydozowania produktu z puszki wykorzystywane jest powietrze – zamiast gazu pędnego. BOV składa się z zaworka aerozolowego z przytwierdzoną do niego torebką. Pojemnik jest napełniany niepalnym gazem (najczęściej powietrzem lub azotem), a torebka produktem. Produkt jest aplikowany, poprzez ściskanie torebki przez gaz, po naciśnięciu dozownika. 
 

Zalety BOV

Technologia BOV zapewnia bezpieczeństwo na hali produkcyjnej, dzięki braku konieczności korzystania w procesie napełniania aerozoli ze szkodliwych lub łatwopalnych materiałów pędnych.

Produkt napełniany przy użyciu technologii BOV trafia do szczelnego worka wewnątrz pojemnika, przez co materiał pędny nie możliwości jego zanieczyszczenia – to gwarantuje najwyższą higienę.

Istotna jest także wygoda klienta końcowego, która może znacząco wpłynąć na wybory konsumenckie i wzrost sprzedaży – nowoczesna technologia BOV umożliwia rozpylanie produktu pod stałym ciśnieniem i w każdej pozycji aerozolu.

Jako świadomy producent maszyn, mamy na uwadze ekologię. Technologia BOV jest bardziej przyjazna środowisku niż tradycyjne metody napełniania aerozoli. Ponadto przy jej użyciu powstają produkty, które są niemal w stu procentach przez konsumentów zużywane.

 

Wady BOV

Dla równowagi – warto wspomnieć o wadach, które wiążą się z wykorzystaniem technologii BOV. W przypadku BOV ciśnienie wydozowania produktu spada wraz z opróżnianiem pojemnika w przeciwieństwie do standardowych aerozoli, których ciśnienie jest praktycznie takie samo, niezależnie od tego, ile produktu zostało w puszce.

 

Maszyny BOV Solmatic

W ofercie Solmatic znajdziesz maszyny automatyczne, maszyny półautomatyczne oraz przyrządy pomiarowe i laboratoryjne. Nasze urządzenia to gwarancja wysokiej wydajności – maszyny Solmatic do technologii BOV zdolne są do napełnienia nawet do 60 puszek na minutę!

Naszym klientom zapewniamy indywidualny projekt, czyli stuprocentowo spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Z uwagi na swoje zalety sanitarne technologia BOV wykorzystywana jest przede wszystkim w branżach, takich jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna. Przez to elementy metalowe maszyn wykonywane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, a wszelkie uszczelnienia i elementy mające kontakt z produktem – z materiałów spełniających wysoce rygorystyczne wymogi tych branż.

Dzięki wykorzystaniu wytrzymałych surowców i przeprowadzanym przez nas testom wydajności i bezpieczeństwa, maszyny Solmatic zapewniają wieloletnią funkcjonalność. 

Duża ilość czujników oraz intuicyjny program obsługiwany z poziomu panela PLC umożliwiają monitorowanie procesu produkcji praktycznie na każdym etapie. Operator ma kontrolę nad m.in. jakością zaciśnięcia zaworka, odczytem ciśnienia powietrza w puszce i ciśnienia końcowego produktu czy nad jego wagą. Możliwe jest również mycie zaworka po procesie napełniania, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu procesów mikrobiologicznych.

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy również serwis gwarancyjny online, by móc pomagać zdalnie naszym klientom – niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe będące fundamentem sprawnie działających maszyn i urządzeń. By błyskawicznie pomagać naszym klientom, zaopatrzyliśmy się w szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych. Dzięki temu, jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu.

 

Potrzebujesz indywidualnej oferty? Skontaktuj się z nami – napisz na sales@solmatic.pl lub zadzwoń pod numer +48 32 307 07 41.