W Solmatic uwielbiamy wyzwania, a odpowiadanie na stale zmieniające się i rosnące oczekiwania klientów oraz rynku to filar naszej działalności. Właśnie dlatego podjęliśmy się stworzenia innowacyjnej myjki do taśmociągów, która – wykorzystując technologię Cleaning-In-Placezapewnia doskonałą czystość maszyn produkcyjnych. Projekt zrealizowaliśmy przy pomocy środków UE.

 

Po co i dla kogo?

Wydajny i efektywny – taki powinien być proces mycia w zakładach przetwórstwa przemysłowego (szczególnie w branży spożywczej – np. zakładach mięsnych). Współpracując z wiodącymi producentami chemii myjącej dla przemysłu, podjęliśmy się analizy obecnie używanych systemów mycia. Wynikiem tej analizy była pewność, że aktualnie stosowane systemy mycia nie osiągają pożądanego poziomu wydajności i efektywności. To był dla nas sygnał, by wprowadzić na rynek zupełnie nowy produkt – system odpowiadający potrzebom producentów spożywczych XXI wieku.

 

Od analizy, przez projekt, po badania

Pracę nad każdym projektem rozpoczynamy od szczegółowej analizy rynku. Tak było również w tym przypadku – zbadaliśmy zapotrzebowanie, by stworzyć rozwiązanie, które w pełni je zaspokoi.

Sprawdziliśmy m.in. jakie transportery funkcjonują obecnie w zakładach produkcyjnych. Dzięki temu mogliśmy zaprojektować transporter prototypowy dostosowany do taśmy produkcyjnej najczęściej używanej w zakładach mięsnych – był on naszym punktem wyjściowym do stworzenia projektu i zbudowania stacji myjącej.

Proces projektowania i badania był złożony. Tworzyło go wiele następujących po sobie etapów – począwszy od określenia ilości i kształtu komór stacji myjącej oraz dobrania odpowiednich kątów natrysku czy odległości dysz od ruchomego transportera, poprzez wykonanie projektu modułów zasilania myjki, aż po zbadanie efektywności mycia i stworzenie systemów suszenia. Wszystko po to, by stworzyć najbardziej wydajne i uniwersalne rozwiązanie.

 

Nowoczesny system mycia

Efektem naszej pracy, wspieranej przez fundusze UE, jest kompletna, nowoczesna i odpowiadająca na aktualne zapotrzebowania rynku stacja do mycia transporterów. Nasze rozwiązanie, wykorzystując technologię Cleaning-In-Place, to szereg korzyści dla przedsiębiorców.

Zautomatyzowanie procesu mycia eliminuje ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego oraz pozwala na zaoszczędzenie nawet 1300 litrów wody na godzinę (w porównaniu z myjką przemysłową typu Karcher)! Ponadto mycie możliwe jest nawet w niskich temperaturach za sprawą zastosowania opcji samooczyszczania w obiegu zamkniętym, a stały monitoring gwarantuje pełną kontrolę i nadzór nad procesem mycia i czyszczenia.

Zautomatyzowanie procesu mycia pozwala na oddelegowanie operatorów do wykonywania zadań kluczowych do rozwoju przedsiębiorstwa, a zachowanie najwyższej jakości higieny na hali produkcyjnej przekłada się do zwiększenia jakości produktu końcowego i zyskanie przewagi nad konkurencją.

Ponadto zastosowane przez nas rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na łatwą integrację stacji myjącej do taśmociągów z aktualnie używanymi przez zakłady produkcyjne systemami i urządzeniami. Dzięki temu producenci szybko i bezproblemowo mogą wdrożyć nasze rozwiązanie w swój proces produkcji!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o innowacyjnej myjce do taśmociągów Solmatic? Skontaktuj się z nami – napisz na sales@solmatic.pl lub zadzwoń pod numer +48 32 307 07 41.