Linie technologiczne złożone z niezawodnych maszyn to podstawa w produkcji aerozoli. Sprawdzone urządzenia wykonane z najwyższą precyzją nie tylko podnoszą wydajność całej produkcji, ale też umożliwiają zmniejszenie liczby operatorów do niezbędnego minimum. Właśnie taki cel przyświeca Solmatic przy tworzeniu oferty – budować maszyny, dzięki którym procesy produkcji w fabrykach naszych klientów przebiegają szybciej, sprawniej i efektywniej.

Jednym z urządzeń składających się na linię technologiczną do produkcji aerozoli są osadzarki. Urządzenia te są jednymi z ostatnich w podstawowym cyklu produkcyjnym i jednymi z pierwszych w cyklu pakowania i finalnego przygotowania produktu. Ich rolą jest zautomatyzowanie pracy, którą wykonują pracownicy – zakładanie główek, czap lub kapsli na pojemnikach aerozolowych. Automatyzacja tych żmudnych czynności nie tylko odciąża pracowników, którzy mogą skupić się na innych elementach procesu, ale też zapewnia jego powtarzalność, co przekłada się na większą efektywność, wydajność, a w konsekwencji – generuje mniejsze koszty i zwiększa zyski.

 

Oferta osadzarek Solmatic

Choć automatyzacja to podstawa działania wielu przedsiębiorstw, niektóre zakłady wciąż realizują osadzanie w sposób manualny, angażując w to zajęcie swoich pracowników. Dlaczego tak się dzieje? Wielu przedsiębiorców nie decyduje się na zakup odpowiedniej maszyny z obawy na wysokie koszty zestawów formatowych do osadzanych elementów oraz częste i czasochłonne przezbrojenia, które są wymagane przez mnogość rozmiarów i kształtów główek oraz czap.

Nasze osadzarki konstruujemy w taki sposób, by każdy zestaw formatowy w miarę możliwości był jak najbardziej uniwersalny i mógł obsłużyć jak najwięcej elementów o różnych kształtach. Od wielu lat jednym z naszych głównych kryteriów przy budowie maszyn jest minimalizacja czasów przezbrojenia. W przypadku osadzarek doświadczeni operatorzy są w stanie przeprowadzić ten proces w ciągu 5 minut! Naszym klientom oferujemy kilka rodzajów osadzarek: osadzarki główek, osadzarki czap, a także osadzarki kapsli.

 

Osadzarka główek rozpyłowych OGL-72

OGL-72 to urządzenie działające w sposób indeksujący z prędkością do 50 sztuk na minutę, współpracujące z wibracyjnym sorterem główek rozpyłowych. Osadzarka może być prawa lub lewa, zależnie od strony, z której następuje wjazd pojemników do urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w system prowadzenia puszek oraz naprowadzania główek rozpyłowych składający się z obrotnic oraz pierścieni. Osadzenie główki następuje na gnieździe roboczym wyposażonym w pojedynczy siłownik z dobijakiem.

Dodatkowy system czujników zapewnia płynną pracę urządzenia, odpowiednią kolejność puszek na wjeździe oraz odpowiedni zapas główek, a także zapobiega przepełnieniu puszek na wyjeździe. Urządzenie może występować również w wersji osadzającej oraz dobijającej krzyżaki na puszkach z pianą poliuretanową.

 

Osadzarka czap OC-74

OC-74 to urządzenie działające w sposób indeksujący z prędkością do 50 sztuk na minutę, przeznaczone do automatycznego osadzania czap na wcześniej napełnionych produktem oraz zaciśniętych pojemnikach aerozolowych. Osadzarka czap współpracuje z sorterem czap oraz transporterem pomiędzy nimi – może być prawa lub lewa, zależnie od strony, z której następuje wjazd pojemników do urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w system prowadzenia puszek oraz naprowadzania czap składający się z obrotnic oraz pierścieni. Osadzenie czapy następuje na gnieździe roboczym wyposażonym w pojedynczy siłownik z dobijakiem.

Dodatkowy system czujników zapewnia płynną pracę urządzenia, odpowiednią kolejność puszek na wjeździe oraz odpowiedni zapas czap, a także zapobiega przepełnieniu puszek na wyjeździe.

 

Rotacyjna osadzarka czap CZE-01

CZE-01 to urządzenie działające w sposób ciągły z prędkością do 120 sztuk na minutę, przeznaczone do automatycznego osadzania czap na wcześniej napełnionych produktem oraz zaciśniętych pojemnikach aerozolowych. Osadzarka czap współpracuje z sorterem czap oraz transporterem pomiędzy nimi. Osadzarka czap – może być prawa lub lewa, zależnie od strony, z której następuje wjazd pojemników do urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w system prowadzenia puszek i czap składający się z obrotnic, pierścieni oraz zestawu 6 lub 8 dobijaków, które osadzają czapy na puszkach.

Osadzenie czapy następuje w ruchu puszki przez maszynę, co pozwala na dużo większą ilość osadzanych czap w porównaniu z rozwiązaniami indeksującymi dostosowanymi do linii produkcyjnych o wydajności do 50 sztuk na minutę. Dodatkowy system czujników zapewnia płynną pracę urządzenia, odpowiednią kolejność puszek na wjeździe i odpowiedni zapas czap, a także zapobiega przepełnieniu puszek na wyjeździe.

 

Osadzarka czap pick & place OPP-203

Osadzarka pick & place to urządzenie indeksujące działające z prędkością do 50 sztuk na minutę, zaprojektowane i zbudowane na specjalne zamówienie jednego z naszych klientów w Skandynawii. OPP-203 adresuje problem czap o nieforemnych kształtach. Czapy ulegają deformacji w wyniki zbyt szybkiego spakowania po ich wyjęciu ze wtryskarki. Tak zdeformowane czapy mogą powodować zacinanie się tradycyjnych osadzarek indeksujących lub rotacyjnych.

Osadzarka pick & place OPP-203, zamiast dobijaków na siłownikach, wyposażona jest w obrotowe ramię z chwytakami formującymi, które pobierają czapy z gniazda dojazdowego, do którego trafiają transporterem z sortera. Następnie chwytak obraca czapę o 180 stopni i osadza ją na pojemniku aerozolowym. Konstrukcja chwytaka powoduje, że nawet odkształcone czapy są przywracane do foremnych kształtów i mogą być skutecznie osadzone.

 

Rotacyjna osadzarka kapsli KAP-202

KAP-202 to urządzenie działające w sposób ciągły z prędkością do 120 sztuk na minutę, przeznaczone do automatycznego osadzania kapsli na wcześniej napełnionych produktem oraz zaciśniętych pojemnikach aerozolowych. Urządzenie wykorzystywane jest w szczególności w fabrykach stosujących specjalny zaworek aerozolowy z gwintem, który wymaga zastosowania kapsli zabezpieczających, np. zakładach produkujących gaz kempingowy. Rotacyjna osadzarka kapsli współpracuje z wibracyjnym sorterem kapsli – może być prawa lub lewa, zależnie od strony, z której następuje wjazd pojemników do urządzenia. Urządzenie wyposażone jest w system prowadzenia puszek i kapsli składający się z obrotnicy, pierścienia oraz łukowego docisku kapsla.

Osadzenie kapsla następuje w ruchu puszki przez maszynę, co pozwala na dużo większą ilość osadzanych kapsli w porównaniu z rozwiązaniami indeksującymi dostosowanymi do linii produkcyjnych o wydajności do 50 sztuk na minutę. Dodatkowy system czujników zapewnia płynną pracę urządzenia, odpowiednią kolejkę puszek na wjeździe oraz odpowiedni zapas kapsli, a także zapobiega przepełnieniu puszek na wyjeździe.

 

Potrzebujesz indywidualnej oferty? Skontaktuj się z nami – napisz na sales@solmatic.pl lub zadzwoń pod numer +48 32 307 07 41.