reklama linkedin
Aerozole
Maszyny nalewające, zaciskajace oraz gazujące

Automatyczne Moduły Indeksujące (AMR) wykorzystywane są w procesie technologicznym produkcji aerozoli. Maszyny te są najbardziej kluczowymi maszynami każdej linii do napełniania aerozoli. To tutaj zachodzą wszystkie kluczowe procesy produkcji aerozoli, w tym:

  1. Pozycjonowanie puszki, jeśli zawór ma być w tym samym kierunku we wszystkich puszkach.
  2. Wrzucenie kulki (opcjonalnie np. w przypadku napełniania farbą).
  3. Napełnianie produktu (w tym napełnianie produktów wieloskładnikowych np. pianek PU).
  4. Wrzucanie zaworu i kontrola obecności zaworu w pojemniku aerozolowym.
  5. Zaciskanie (w tym zaciskanie próżniowe np. napełnianie kartuszy gazowych).
  6. Napełnianie gazem pędnym (w tym napełnianie wieloma gazami).


Automatyczne moduły indeksujące zbudowane są ze stali nierdzewnej i są w pełni dostosowane do wymagań klienta i przemysłu. Dla wydajności do 40 puszek/minutę oferujemy Automatyczne Moduły All-in-One łączące wszystkie procesy w jednej kompaktowej maszynie. W przypadku wydajności powyżej 40 puszek/minutę oferujemy oddzielne maszyny do napełniania, zaciskania i gazowania.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Automatyczne moduły nalewająco-zaciskające

Schemat działania Automatycznego Modułu Napełniania i Zaciskania Produktów jest następujący: puszki wchodzą do maszyny, gdzie są kierowane do kolejnych stacji roboczych (napełnianie -> wkładanie i sprawdzanie zaworów -> zaciskanie). Ustawienie dawki produktu może być ręczne lub automatyczne podobnie jak regulacja wysokości zespołów roboczych. Rodzaj i ilość głowic napełniających zależy od przewidywanej wydajności linii, właściwości produktu i jego objętości. Maszyna posiada system bezpieczeństwa w drzwiach, który powoduje natychmiastowe zatrzymanie maszyny w przypadku otwarcia drzwi. Puszki prowadzone są centralnie pod kolejnymi głowicami przy użyciu wymiennych zestawów dla każdej średnicy puszki. Maszyna może być wyposażona w silnik pneumatyczny jedno lub dwustopniowy, lub silnik elektryczny ze zmiennym indeksem. Moduł automatycznego napełniania i zaciskania produktów może być również wyposażony w automatyczną kuleczkarkę.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Automatyczne moduły gazujące

Moduł automatycznego napełniania gazem - zwykle umieszczony w GasHause - nadaje się do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Puszki wchodzą do maszyny, a następnie są napełniane ustawioną wcześniej dawką gazu na odpowiednich stanowiskach roboczych. Ustawienie dawki gazu może być ręczne lub automatyczne podobnie jak regulacja wysokości jednostek roboczych. Rodzaj i ilość głowic gazujących zależy od przewidywanej wydajności linii, właściwości gazu i jego objętości. Maszyna posiada system bezpieczeństwa w drzwiach, który powoduje natychmiastowe zatrzymanie maszyny w przypadku otwarcia drzwi podczas pracy. Puszki prowadzone są centralnie pod kolejnymi głowicami przy użyciu wymiennych zestawów dla każdej średnicy puszki. Maszyna może posiadać silnik pneumatyczny jedno lub dwustopniowy, lub silnik elektryczny ze zmiennym indeksem przy pracy z wieloma gazami. 

 

Do szybkiej produkcji i gazowania jednym gazem polecamy obrotowe moduły gazujące (z ruchem ciągłym), również do umieszczenia w bezpiecznym GasHause. 

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Automatyczne moduły gazujące o zwiększonej wydajności i zmiennym skoku

Automatyczny moduł gazujący ze zmiennym indeksem to urządzenie służące do napełniania gazem pędnym poprzez zawór puszek aerozolowych o zwiększonej wydajności dzięki przeprojektowanemu systemowi gazowania. Automatyczny moduł gazujący ze zmiennym indeksem jest zwykle umieszczony w GasHause i nadaje się do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. 

 

Jak działa maszyna? Puszki wchodzą do maszyny, a następnie są napełniane ustawioną wcześniej dawką gazu na odpowiednich stanowiskach roboczych. Ustawienie dawki gazu może być ręczne lub automatyczne podobnie jak regulacja wysokości jednostek roboczych. Rodzaj i ilość głowic napełniających zależy od oczekiwanej wydajności linii, właściwości gazu i jego objętości. Maszyna posiada system bezpieczeństwa w drzwiach, który powoduje natychmiastowe zatrzymanie maszyny w przypadku otwarcia drzwi podczas pracy. Puszki prowadzone są centralnie pod kolejnymi głowicami przy użyciu wymiennych zestawów dla każdej średnicy puszki. Maszyna posiada silnik elektryczny o zmiennym indeksie, który pozwala na indywidualne ustawienia przy pracy z wieloma gazami o różnych parametrach.

 

Maszyna ta oferuje najwyższą elastyczność i a jej wydajność to 60 puszek/minutę dla dużych objętości gazu (co ostatecznie zależy od przepływu zaworu aerozolowego). Stosowana jest głównie do napełnianie wkładów gazowych. Do szybkiej produkcji i gazowania jednym gazem polecamy Moduły do gazowania rotacyjnego

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty> zdjęcie oferty> zdjęcie oferty> zdjęcie oferty>
Zobacz film
Do pobrania:
Automatyczne moduły All-in-one do 40 szt./min

Automatyczny moduł All-in-One do 40 sztuk/min to urządzenie, które łączy wszystkie ważne etapy procesu produkcji aerozoli w jednej kompaktowej maszynie.

 

Jak działa ta maszyna? Schemat działania jest następujący: Puszki trafiają do maszyny, gdzie są podawane na kolejne stanowiska pracy (napełnianie -> wkładanie i sprawdzanie zaworów -> zaciskanie -> gazowanie). Dozowanie produktu i gazu może być regulowane ręcznie lub automatycznie, podobnie jak wysokość jednostek roboczych. Maszyna jest również wyposażona w pneumatyczne sterowanie i napęd dla optymalnej ochrony przeciwwybuchowej i łatwej regulacji.

 

Automatyczny moduł All-in-One jest sterowany za pomocą przełączników i przycisków na panelu sterowania. Umożliwiają one automatyczne i ręczne sterowanie wszystkimi pracującymi jednostkami. W sytuacji awaryjnej maszynę można natychmiast wyłączyć za pomocą przycisku awaryjnego.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Dlaczego my?
Indywidualny projekt

Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Wysoka wydajność

Stawiając na sprawdzone, zautomatyzowane rozwiązania zwiększasz wydajność, jakość i szybkość produkcji, ograniczając ryzyko poniesienia strat podczas procesu produkcyjnego wynikających z wadliwości i awaryjności sprzętu – tym samym zmniejszasz koszty. Linie automatyczne Solmatic są w stanie napełniać do 120 puszek na minutę.

Krótki czas przezbrojenia

Nasze maszyny charakteryzują się krótkim czasem przezbrojenia, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymać płynność i elastyczność procesu produkcyjnego. Z urządzeniami Solmatic nie tracisz cennego czasu na przezbrojenie maszyny – produkujesz więcej i nie generujesz niepotrzebnych kosztów.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy serwis gwarancyjny online,  pomagając zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Mamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych (jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu). Nasi przedstawiciele obecni są na największych rynkach, by na bieżąco móc odpowiadać na potrzeby klientów.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: