reklama linkedin
Aerozole
Testowanie szczelności

Testowanie szczelności aerozoli to niezwykle istotny element procesu produkcyjnego. Mając do czynienia z gazami łatwopalnymi, producenci aerozoli nie mogą pozwolić sobie na korzystanie z niesprawdzonych technologii. Chcąc zapewnić naszym klientom rozwiązania gwarantujące najwyższą jakość produkcji i bezpieczeństwo ich klientów (w gotowej puszce panuje ciśnienie na poziomie od 6 do 10 bar!), oferujemy bezpieczne i sprawdzone systemy testowania szczelności aerozoli.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Automatyczna wanna testowa

Zastosowanie Automatycznej Wanny Testowej jest jedną z najpopularniejszych metod sprawdzania szczelności puszek aerozolowych. Urządzenie składa się z zespołu wanny, zespołu napędowego, suszarki oraz szafy sterowniczej i nie wymaga dodatkowego operatora. Napełnione produktem pojemniki aerozolowe, powoli przejeżdżając przez wannę, zanurzane są w wodzie o temperaturze 60°C przez okres od 3 do 5 minut. Jeśli któraś z puszek jest nieszczelna, powinna w tym momencie wybuchnąć. Nieszczelne pojemniki są usuwane z linii produkcyjnej. Po wyjeździe z wanny pojemniki osuszane są strumieniem powietrza pod wysokim ciśnieniem. W ofercie Solmatic znajdują się obecnie trzy wanny automatyczne dostosowane do linii produkcyjnych o różnych wydajnościach. Każde z urządzeń zdolne jest przeprowadzić badania pod kątem szczelności 60, 80 lub 120 puszek na minutę. Taki system – choć sprawdzony i efektywny – jest jednak dość energochłonny. Wymaga doprowadzenia do wysokiej temperatury i stałego utrzymywania w niej około 1000-1500 litrów wody.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Czujnik obecności gazu

Producenci aerozoli nieustannie szukają nowych, doskonalszych sposobów na testowanie szczelności aerozoli. W Solmatic stworzyliśmy innowacyjne urządzenie na indywidualne zlecenie jednego z naszych klientów w Polsce – czujnik szczelności puszek (bramkę czujników obecności gazu). Urządzenie służy do kontroli wycieku gazu z puszek aerozolowych na istniejącej linii technologicznej oraz eliminacji puszek z przeciekiem gazu z dalszej produkcji. Bramka czujników gazu współpracuje z transporterem, po którym przesuwają się sprawdzane przez bramkę puszki aerozolowe. Nasze urządzenie jest wyposażone w osiem bardzo czułych sensorów badających widmo gazu. Pojemniki aerozolowe wypełnione gazem transportowane są przez dwa stanowiska badawcze. Jeżeli czujnik wykryje gaz, oznacza to, że puszka jest nieszczelna. Wadliwy egzemplarz zostaje zdmuchnięty z transportera przez dyszę sprężonego powietrza i spada do pojemnika znajdującego się w dolnej części urządzenia, skąd zostaje zabrany przez operatora. Czujnik szczelności jest pierwszym tego urządzeniem stworzonym w Solmatic. Naszym celem jest stałe doskonalenie tej technologii, by w przyszłości stała się tańszą i energooszczędną alternatywą tradycyjnych metod badania szczelności pojemników aerozolowych.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Laboratoryjna wanna testowa

Laboratoryjna wanna testowa (manualna) jest odpowiednikiem wanny automatycznej, który przeprowadza testy na mniejszą skalę. Urządzenie jest obsługiwane przez jednego operatora. W urządzeniu mieści się osiem napełnionych produktem pojemników aerozolowych. Operator za pomocą dźwigni zanurza badane pojemniki w podgrzanej wodzie, co umożliwia wzrokowe wykrycie nieszczelności w testowanych pojemnikach oraz eliminację wadliwych egzemplarzy z linii produkcyjnej.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty> zdjęcie oferty> zdjęcie oferty> zdjęcie oferty>
Zobacz film
Do pobrania:
Dlaczego my?
Indywidualny projekt

Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Wysoka wydajność

Stawiając na sprawdzone, zautomatyzowane rozwiązania zwiększasz wydajność, jakość i szybkość produkcji, ograniczając ryzyko poniesienia strat podczas procesu produkcyjnego wynikających z wadliwości i awaryjności sprzętu – tym samym zmniejszasz koszty. Linie automatyczne Solmatic są w stanie napełniać do 120 puszek na minutę.

Krótki czas przezbrojenia

Nasze maszyny charakteryzują się krótkim czasem przezbrojenia, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymać płynność i elastyczność procesu produkcyjnego. Z urządzeniami Solmatic nie tracisz cennego czasu na przezbrojenie maszyny – produkujesz więcej i nie generujesz niepotrzebnych kosztów.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy serwis gwarancyjny online,  pomagając zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Mamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych (jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu). Nasi przedstawiciele obecni są na największych rynkach, by na bieżąco móc odpowiadać na potrzeby klientów.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: