reklama linkedin
Aerozole
Maszyny do pianki poliuretanowej

Produkcja pianek poliuretanowych stanowi duże wyzwanie dla maszyn i ze względu na specyfikację produktu wymaga modułów unikalnych dla tego profilu produkcji. Solmatic wywodzi się z tej wymagającej niszy i oferuje pełną gamę maszyn i komponentów przeznaczonych do produkcji PU, w tym stacje mieszania produktów, wytrząsarki do puszek (Rotomix), sortowniki i specjalnie zaprojektowane głowice napełniające (bezkontaktowe).

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Stacja mieszania produktów

Stacja Mieszania Produktów może być wykorzystywana we wszystkich procesach produkcji aerozoli, jednak do tej pory była najczęściej instalowana w zakładach napełniania pianki PU.

 

Stacja wyposażona jest w mieszalnik oraz system rur łączących z szeregiem zbiorników Mauzera z komponentami produktu. Dokładne ilości składników są mieszane i dodawane do mieszalnika za pomocą pomp zgodnie z technologią produktu. Składniki produktu są mieszane w mieszalniku aż do osiągnięcia zadanych parametrów produktu. Stacja Mieszania Produktów wyposażona jest w oprogramowanie i panel, który pozwala na instalację i zdefiniowanie procedur dla wielu produktów. Mieszalnik może być izolowany lub podgrzewany w zależności od technologii produktu. Historię mieszania, w tym dane o zmierzonych parametrach, można przechowywać na dysku flash USB lub na serwerze online.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Wytrząsarka do puszek / Rotomix

Pianka PU składa się z wielu składników, które po napełnieniu i połączeniu w puszce muszą być bardzo dobrze wymieszane w ciągu kilku minut. Wymaga to wyposażenia linii rozlewniczej pianki PU w maszynę, która poradzi sobie z tym zadaniem.

 

Wytrząsarka do puszek lub Rotomix jest umieszczona nad przenośnikiem listwowym i składa się z ramienia chwytającego, które jest w stanie wstrząsnąć ponad 25 puszkami na raz. Czas wytrząsania można dostosować do indywidualnej technologii produktu. Rotomix wyposażony jest w system czujników, które umożliwiają wejście i wyjście puszek z maszyny.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Dlaczego my?
Indywidualny projekt

Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Wysoka wydajność

Stawiając na sprawdzone, zautomatyzowane rozwiązania zwiększasz wydajność, jakość i szybkość produkcji, ograniczając ryzyko poniesienia strat podczas procesu produkcyjnego wynikających z wadliwości i awaryjności sprzętu – tym samym zmniejszasz koszty. Linie automatyczne Solmatic są w stanie napełniać do 120 puszek na minutę.

Krótki czas przezbrojenia

Nasze maszyny charakteryzują się krótkim czasem przezbrojenia, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymać płynność i elastyczność procesu produkcyjnego. Z urządzeniami Solmatic nie tracisz cennego czasu na przezbrojenie maszyny – produkujesz więcej i nie generujesz niepotrzebnych kosztów.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy serwis gwarancyjny online,  pomagając zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Mamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych (jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu). Nasi przedstawiciele obecni są na największych rynkach, by na bieżąco móc odpowiadać na potrzeby klientów.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: