reklama linkedin
Aerozole
Gas House

Kontener zgazowywania (Gas House) to przenośna, zewnętrzna konstrukcja wykonana z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Urządzenie – mające zastosowanie w procesie technologicznym komponentów aerozoli produkowanych w liniach produkcyjnych zakładów – oddziela strefę o najwyższym stopniu zagrożenia wybuchem od hali produkcyjnej, dzięki czemu budynek oraz obsługa pozostają bezpieczni.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Jak działa Gas House?

W kontenerze zgazowywania umieszcza się AMR do napełniania puszek gazem. Proces odbywa się automatycznie, bez udziału obsługi (poza ustawieniem maszyny przed rozpoczęciem produkcji). W przypadku wzrostu stężenia gazu jego dopływ jest odcinany. Całość konstrukcji obudowana jest blachą, natomiast konstrukcja i środek kontenera pokrywa warstwa nierdzewna. Wszystkie kanały wentylacyjne wykonane są ze stali nierdzewnej. Gas House posiada lekką konstrukcję dachu.

 

Gas House ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo przy napełnianiu aerozoli gazem poprzez:

  • dwustopniową wentylację wykluczającą możliwość powstania mieszaniny wybuchowej,
  • stosowanie urządzeń elektrycznych posiadających cechę bezpieczeństwa EX,
  • budowę ścian kontenera zapewniającą przeniesienie fali uderzeniowej powstałej przy wybuchu przez dach.

 

Urządzenie wyposażone jest w:

  • wysoce wydajny system wentylacji z dwoma wentylatorami, które kilkakrotnie w ciągu minuty wymieniają powietrze w środku kontenera,
  • system ogrzewania przeciwdziałający zamarzaniu głowic gazujących,
  • zawory odcinające gaz wraz z czułym systemem detekcji gazu,
  • monitoring CCTV pozwalający oddzielnie monitorować to, co się dzieje w środku AMR, i dający możliwość wczesnego reagowania na niebezpieczeństwo.
Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Dlaczego my?
Indywidualny projekt

Otrzymujesz w stu procentach spersonalizowane, dopasowane do potrzeb rozwiązania technologiczne, kompleksową obsługę oraz wsparcie merytoryczne przed, w trakcie i po wykonaniu projektu.

Wysoka wydajność

Stawiając na sprawdzone, zautomatyzowane rozwiązania zwiększasz wydajność, jakość i szybkość produkcji, ograniczając ryzyko poniesienia strat podczas procesu produkcyjnego wynikających z wadliwości i awaryjności sprzętu – tym samym zmniejszasz koszty. Linie automatyczne Solmatic są w stanie napełniać do 120 puszek na minutę.

Krótki czas przezbrojenia

Nasze maszyny charakteryzują się krótkim czasem przezbrojenia, dzięki czemu jesteś w stanie utrzymać płynność i elastyczność procesu produkcyjnego. Z urządzeniami Solmatic nie tracisz cennego czasu na przezbrojenie maszyny – produkujesz więcej i nie generujesz niepotrzebnych kosztów.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny Solmatic obejmuje gwarancja. Prowadzimy serwis gwarancyjny online,  pomagając zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Mamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych (jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona – możemy wykonać taką usługę od razu). Nasi przedstawiciele obecni są na największych rynkach, by na bieżąco móc odpowiadać na potrzeby klientów.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: