reklama linkedin
Cleaning-In-Place
Stacjonarne stacje CIP

Stacja Cleaning-In-Place stacjonarna stworzona jest do instalacji w konkretnie określonym miejscu – bez możliwości jej przemieszczenia. Ten rodzaj stacji sprawdzi się więc świetnie w zakładach, w których funkcjonują sztywne godziny pracy linii produkcyjnych, a przestoje są krótkie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zakład nie odczuje strat związanych z przestojami, które generowałoby przemieszczanie z punktu do punktu stacji mobilnej.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Dlaczego my?
Higiena i bezpieczeństwo

Korzystając z naszych systemów CIP, zyskujesz pewność utrzymania najwyższych standardów higienicznych w przedsiębiorstwie. Systemy do mycia linii produkcyjnych pozwalają utrzymać wszystkie urządzenia w czystości, dzięki czemu do produktów oraz żywności znajdujących się na taśmie nie przedostają się szkodliwe bakterie i zarazki.

Brak przestoju produkcyjnego

Zaletą stacji CIP produkowanych przez Solmatic jest możliwość ich wykorzystywania bez zatrzymywania produkcji. W praktyce oznacza to zwiększenie zysków i niższe nakłady pracy.

Bezproblemowa obsługa

Cały proces mycia może być sterowany ręcznie lub zdalnie za pomocą specjalnie zaprogramowanego przez Solmatic systemu. W zależności od potrzeb możemy wkomponować naszą stację CIP w istniejącą linię produkcyjną, by razem stanowiły jeden spójny system.

Bezawaryjność

Niedomyte linie produkcyjne są narażone na kosztowne awarie (np. w przypadku zatkania filtrów przez kawałki żywności, konieczne będzie wyłączenie całej taśmy produkcyjnej i skorzystanie z serwisu). Regularne czyszczenie linii produkcyjnych pozwala uniknąć usterek maszyn i wysokich wydatków na ich naprawę.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: