reklama linkedin
Cleaning-In-Place
Mobilne stacje CIP

Mobilne stacje Cleaning-In-Place stworzone zostały z myślą o szybkim i łatwym przemieszczaniu. Dzięki temu systemy myjące mogą znaleźć się bliżej komponentów przeznaczonych do odkażenia. W przypadku rur czy zbiorników możliwe jest również tymczasowe połączenie ich z systemem w celu dokładniejszego mycia.

Mobilna stacja CIP sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie linie produkcyjne rozmieszczone są w kilku różnych punktach zakładu, zakład wymaga od swoich urządzeń dużej elastyczności lub zachowanie prawidłowych warunków sanitarnych wiąże się z koniecznością lepszego dostępu do mytych elementów. W każdym z powyższych przypadków mobilna stacja będzie dla zakładu nie tylko bardziej ekonomiczna niż stacja stacjonarna, ale też stanie się dobrym rozwiązaniem pod kątem wewnętrznej logistyki.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Stacja mycia CIP OGL-09

Stacja mycia CIP (Cleaning In Place) jest mobilnym urządzeniem służącym do mycia urządzeń, linii technologicznych i rurociągów w obiegu zamkniętym. Urządzenie składa się ze zbiornika alkaliów ustawionego na ramie z profili zamkniętych nierdzewnych, pompy, zbiornika z grzałkami, orurowania z zaworami i czujnikami oraz z szafy sterowniczej. Zbiornik posiada właz i główkę myjącą. Na zbiorniku zamontowane są czujniki poziomu detergentu, które wyświetlają się na panelu sterowania HMI. Pompa, zbiornik z grzałkami i czujniki zasilane są prądem z szafy sterowniczej. Zawory sterowane są poprzez szafę sterowniczą sprężonym powietrzem. W procesie mycia czysta woda, przy pomocy pompy, tłoczona jest przez wybrany obiekt w celu wstępnego płukania, po czym odprowadzana jest do ścieku. Następnie odbywa się mycie właściwe, w którym przez obiekt puszczana jest woda z dodatkiem detergentu. Stężenie detergentów w wodzie kontrolowane jest przez konduktometr. W trakcie przepływania przez zbiornik z grzałkami woda z detergentem jest podgrzewana. Jej temperatura kontrolowana jest przez czujniki. Po myciu właściwym następuje płukanie obiektu czystą wodą. Czas poszczególnych kroków mycia obiektów jest ustalany w ustawieniach programów.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Dlaczego my?
Higiena i bezpieczeństwo

Korzystając z naszych systemów CIP, zyskujesz pewność utrzymania najwyższych standardów higienicznych w przedsiębiorstwie. Systemy do mycia linii produkcyjnych pozwalają utrzymać wszystkie urządzenia w czystości, dzięki czemu do produktów oraz żywności znajdujących się na taśmie nie przedostają się szkodliwe bakterie i zarazki.

Brak przestoju produkcyjnego

Zaletą stacji CIP produkowanych przez Solmatic jest możliwość ich wykorzystywania bez zatrzymywania produkcji. W praktyce oznacza to zwiększenie zysków i niższe nakłady pracy.

Bezproblemowa obsługa

Cały proces mycia może być sterowany ręcznie lub zdalnie za pomocą specjalnie zaprogramowanego przez Solmatic systemu. W zależności od potrzeb możemy wkomponować naszą stację CIP w istniejącą linię produkcyjną, by razem stanowiły jeden spójny system.

Bezawaryjność

Niedomyte linie produkcyjne są narażone na kosztowne awarie (np. w przypadku zatkania filtrów przez kawałki żywności, konieczne będzie wyłączenie całej taśmy produkcyjnej i skorzystanie z serwisu). Regularne czyszczenie linii produkcyjnych pozwala uniknąć usterek maszyn i wysokich wydatków na ich naprawę.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: