reklama linkedin
Cleaning-In-Place
Innowacyjna myjka do taśmociągów

Stacja myjąca do taśmociągów spożywczych w technologii Cleaning-In-Place (CIP) to owoc prac R&D zrealizowanych przy pomocy środków UE. We współpracy z wiodącymi producentami chemii myjącej dla przemysłu, przeanalizowaliśmy obecnie stosowane metody oraz potrzeby, co potwierdziło nasze przekonania o tym, że mycie w zakładach przetwórstwa przemysłowego od lat jest ogromnym wyzwaniem i obszarem, który wymaga podniesienia efektywności.

Poproś o wycenę
Oferta Solmatic
Jak działa innowacyjna myjka do taśmociągów?

Wykorzystując wiedzę zdobytą przez lata na temat technologii Cleaning-In-Place, stworzyliśmy rozwiązanie bardzo korzystne dla firm, które: redukuje ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego poprzez automatyzację procesu mycia i ogranicza zużycia wody i energii. Efektem realizowanego projektu jest automatyczne, bezinwazyjne mycie taśmociągów podczas procesu produkcyjnego nawet w niskich temperaturach, dzięki zastosowaniu opcji samooczyszczania w obiegu zamkniętym. Dodatkowymi atutami rozwiązania są monitoring i nadzór nad procesem mycia i czyszczenia: ilość środka dezynfekującego, data mycia, operator myjący, jaki program mycia został zastosowany itp. W branży spożywczej bardzo duże znaczenie mają aspekty higieniczne związane z koniecznością zapewnienia doskonałej czystości maszyn produkcyjnych. Istotne jest utrzymywanie odpowiednich temperatur w zakładach produkcyjnych oraz stałe doskonalenie własnej linii produkcyjnej i dostosowanie jej do międzynarodowych standardów norm bezpieczeństwa i higieny.

Przeglądaj galerię
zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty zdjęcie oferty
Zobacz film
Do pobrania:
Dlaczego my?
Higiena i bezpieczeństwo

Korzystając z naszych systemów CIP, zyskujesz pewność utrzymania najwyższych standardów higienicznych w przedsiębiorstwie. Systemy do mycia linii produkcyjnych pozwalają utrzymać wszystkie urządzenia w czystości, dzięki czemu do produktów oraz żywności znajdujących się na taśmie nie przedostają się szkodliwe bakterie i zarazki.

Brak przestoju produkcyjnego

Zaletą stacji CIP produkowanych przez Solmatic jest możliwość ich wykorzystywania bez zatrzymywania produkcji. W praktyce oznacza to zwiększenie zysków i niższe nakłady pracy.

Bezproblemowa obsługa

Cały proces mycia może być sterowany ręcznie lub zdalnie za pomocą specjalnie zaprogramowanego przez Solmatic systemu. W zależności od potrzeb możemy wkomponować naszą stację CIP w istniejącą linię produkcyjną, by razem stanowiły jeden spójny system.

Bezawaryjność

Niedomyte linie produkcyjne są narażone na kosztowne awarie (np. w przypadku zatkania filtrów przez kawałki żywności, konieczne będzie wyłączenie całej taśmy produkcyjnej i skorzystanie z serwisu). Regularne czyszczenie linii produkcyjnych pozwala uniknąć usterek maszyn i wysokich wydatków na ich naprawę.

Zobacz przykładowe realizacje
Do pobrania: